×

Czym jest Software House i kiedy warto skorzystać z jego usług?

Czym jest Software House i kiedy warto skorzystać z jego usług?

Czym jest Software House i kiedy warto skorzystać z jego usług?

Przedsiębiorcy w każdej branży potrzebują oprogramowania do różnych gałęzi swojego funkcjonowania.  Najczęściej kupują gotowe rozwiązania dostępne na rynku, ale zdarza się, że potrzebne jest konkretne oprogramowanie, które trzeba wykonać na zamówienie. Jeżeli nie jest ono zaawansowane i skomplikowane, można je zlecić do wykonania jednej osobie lub małej firmie. W przypadku większych projektów pomocny może być Software House, które przygotuje dla nas oprogramowanie adekwatne do naszych potrzeb. Co warto wiedzieć o Software House?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • czym jest Software House
  • jakie oprogramowanie zamówimy w Software House
  • jak znaleźć Software House, który wykona oprogramowanie potrzebne naszej firmie

Współpraca z Software House może być bardzo owocna zarówno dla dużych korporacji, jak i małych firm potrzebujących specjalistycznego oprogramowania. Jak wybrać firmę do współpracy?

Czym zajmuje się Software House?

Software House specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania. Może to być oprogramowanie biznesowe lub konsumenckie.  Celem Software House jest rozwijanie i dystrybucja tworzonego oprogramowania. Software House może posiadać konkretną specjalizację lub pracować dla konkretnych klientów, np. dużych korporacji. Niektóre Software House’y specjalizują się w tworzeniu gotowego oprogramowania, które sprzedają później na rynku, czyli opierać się na produkcie. Inne wolą realizować konkretne wizje swoich klientów, dostarczając im odpowiednich narzędzi, czyli opierać się na kliencie. 

Kiedy warto skorzystać z usług Software House’u?

Software House może być pomocny w wielu dziedzinach związanych z oprogramowaniem. Przede wszystkim warto się zainteresować usługami tego rodzaju przedsiębiorstwa, gdy potrzebujemy dedykowanego oprogramowania dla firmy, aplikacji internetowej lub aplikacji mobilnej. Ale Software House może być pomocny również w rozwoju naszego przedsiębiorstwa, np. poprzez pomoc w implementacji w firmie sztucznej inteligencji (AI) lub Interentu Rzeczy (IoT). 

Z kolei jeżeli sami tworzymy oprogramowanie Software House może dostarczyć nam narzędzia do jego testowania, co odciąży naszych pracowników i przyspieszy rozwój jego nowych funkcji. Może również pomóc w podniesieniu jakości naszej aplikacji poprzez lepsze zaprojektowanie UX/UI. W przypadku stron internetowych może z kolei wesprzeć nas w kwestiach SEO i optymalizacji witryny. 

To, czy nasze projekty warto zlecić Sotfware House zależy od nas i od potrzeb naszej firmy. 

Jak znaleźć dobry Software House? Portfolio może pomóc

Szukając dobrego Software House nie musimy ograniczać się do najbliższej okolicy. W dzisiejszych czasach z łatwością możemy zostać klientem firmy mającej swoją siedzibę w dowolnym miejscu na całym świecie. Dzięki temu możemy nasz projekt powierzyć dokładnie takiej firmie, jaka spełni oczekiwania odnośnie produktów lub usług końcowych. Jak znaleźć taką firmę?

Na pewno pomocne dla nas będzie Software House portfolio. Wcześniej zrealizowane przez dany Software House projekty pomogą nam zrozumieć specyfikę pracy i projektów danego usługodawcy. Pomocne również będą opinie klientów, zwłaszcza gdy któryś klient potrzebował podobnego do nas rozwiązania lub działa w naszej branży. Poza opinią możemy tez uzyskać od danego klienta referencje lub po prostu spytać się o współpracę z danym Software House (o ile klauzule poufności na to pozwalają).

Oczywiście w wielu przypadkach istotna będzie również cena. Jeżeli mamy konkretny budżet przeznaczony na dany projekt, warto od razu przy pierwszym kontakcie zakomunikować to firmom, które chcemy zapytać o wykonanie dla nas oprogramowania lub usługi. Pomoże to zaoszczędzić czas obu stronom. 

W specyficznych sytuacjach, gdy projekt wymaga częstych spotkań i konsultacji, które nie mogą odbyć się zdalnie, warto poszukać dobrego Software House w naszej okolicy, nawet jeżeli będzie on droższy niż inne rozwiązania. Oszczędzimy wtedy mnóstwo czasu i problemów.

Opublikuj komentarz